BISTRO HIKARI

Proč Hikari? Tento japonský znak je nejčastěji vykládán jako „světlo“. 

A nemusí to býti pouze světlo, jak ho známe a jako opak tmy, ale světlo jako ztělesnění lásky, pohody, vnitřního klidu a radosti. Když každý z nás toto světlo v sobě pocítí a pozná, není nic krásnějšího než jej šířit a sdílet s ostatními.

Hikari je tedy místem, kde se společně setkáváme a utváříme jako komunita lidí, která nese poselství světla uvnitř sebe. Tradičním prostředím východní spirituality a filosofie provázíme s přátelskou rukou a vedením.

Součástí bistra je nejen příjemné posezení před či po společném cvičení u čaje se zaslouženou svačinkou. Hikari slouží k vzájemnému poznávání se, vzdělávání , ale i ke zklidnění, uvolnění a odpočinku. 

Pořádají se zde nejrůznější workshopy a semináře týkající se východního způsobu výuky a praktikování duchovní cesty, životosprávy, výstavy umění a další akce.

Nejen skrze cvičení vede cesta k sobě… Nedílnou součástí každé spirituální cesty je i jídlo a především přístup k němu a jeho správný výběr a složení. I správně volená strava, s úctou přijímaná je nedílnou součástí spokojenosti, vitality, zdraví a sebelásky. V našem bistru Hikari je pro členy vždy připraveno chutné polední vegetariánské menu. Doba výdeje je od 11:30 do 13 hodin a cena za menu činí 130,-Kč. Zahrnuje polévku, hlavní chod a karafu s vodou. Vzhledem k přípravě je nutné si své menu na daný den rezervovat zde a to nejpozději do 7:30 hod konkrétního dne. Aktuální jídelníček na celý týden naleznete vždy předem zde.
V našem Bistru Hikari se můžete účastnit nejrůznějších přednášek, seminářů a workshopů.

Ty jsou připravované na téma osobního rozvoje, zdravého životního stylu a filosofie východních učení.

Připravujeme ale i kurzy vaření a přípravy různých zdravých dobrot, včetně kurzu keramiky a mnohé další.

Aktuální semináře a workshopy budou vždy zveřejněny v kalendáři akcí Kodokai centra.

Těšíme se že, až vás u nás v Bistru Hikari přivítáme.
Proč je naše bistro vegetariánské… Důvodů pro toto rozhodnutí a volbu je opravdu mnoho. Aby byl člověk vitální, zdravý, svobodný, cítil se lehce, měl by tomu uzpůsobit i stravu. A právě vzdáním se masa a masných výrobků podpoříme nejen své zdraví, čistotu ducha i těla a rozproudění energie, ale i ozdravování naší planety a její obrodu, po které matka Země už velmi hlasitě volá.

Stravu v Kodokai se snažíme tvořit pestrou, z přírodních, nejlépe tuzemských surovin od místních pěstitelů. Zde každý pokrm je příběhem a pohlazením všech smyslů, v souladu s přírodou.

Chcete dostávat týdenní menu?

Pokud vás zajímá naše týdenní vegetariánské menu, zadejte níže do formuláře svůj email a my vám na každý týden pošleme, na co se můžete těšit. Rádi vás uvítáme v našem BISTRU HIKARI.